top of page

Wywiad z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Barczewie panią Moniką Hemmerling

Wywiad przeprowadzili uczniowie kl. IVb : Julia Jędrasik, Marta Kowalewska, Zofia Korszuń i Marek Gajownik

Marek: Czy lubi Pani swój zawód?

Pani Dyrektor: Uwielbiam zawód , który wykonuję. Przede wszystkim czuję się nauczycielką, absolutnie nie dyrektorem i wicedyrektorem. Ukończyłam biologię na Uniwersytecie Łódzkim. Nie planowałam pracować w zawodzie nauczyciela. Moim marzeniem była praca na uczelni i przeprowadzanie doświadczeń. Chciałam zostać genetykiem. Odbyłam praktyki między innymi w Szkole Podstawowej w Barczewie. Tak mi się spodobał ten zawód, że zdecydowałam się na pracę w szkole.

Marta: Od ilu lat pracuje Pani w szkole?

Pani Dyrektor: W tej szkole pracuję 14 lat, więc szmat czasu. Wcześniej przez rok pracowałam w Szkole Podstawowej w Łęgajnach , uczyłam zerówkę .W Barczewie jestem nauczycielem przyrody oraz wychowania do życia w rodzinie.

Zosia: Czy lubi pani być dyrektorem?

Pani Dyrektor: Nie (śmiech), nie lubię być dyrektorem szkoły. Ja przede wszystkim jestem nauczycielem, choć wiem, że ktoś musi sprawować funkcję dyrektora. Staram się jak najlepiej wykonywać swoje zadania. Uwielbiam pracę z ludźmi, szczególnie z dziećmi oraz współpracę z rodzicami. To mi sprawia satysfakcję , więc to jest może malutki element, który jest fajny w pracy dyrektora.

Julka: Co lubi Pani robić na co dzień po pracy?

Pani Dyrektor: Ogromną przyjemność sprawia mi praca w ogrodzie.

Marek: Czy lubi Pani podróże?

Pani Dyrektor: Uwielbiam podróże , gdy tylko mam chwilę wolnego czasu, pakujemy się z rodziną i wyjeżdżamy, nawet na jakieś krótkie wypady weekendowe. Przede wszystkim są to podróże po Polsce. Uważam, że jest wiele ciekawych, niesamowitych miejsc na terenie Polski , które warto zobaczyć, warto poznawać naszą kulturę , przyrodę, zabytki.

Julka: Jakie książki lubi Pani najbardziej?

Pani Dyrektor: Uwielbiam ciekawe książki , lubię kryminały. Moją ulubioną książką jest ,, Zabić

Drozda” Nelle Harper Lee. Uważam, że tę książkę każdy powinien przeczytać, bo uczy tolerancji .

Marta: Pani ulubiona książka z dzieciństwa?

Pani Dyrektor: ,,Zabić Drozda''- to jest moja ulubiona książka z dzieciństwa, z moich lat młodzieńczych. Teraz też często do niej wracam. Podobały mi się również ,,Dzieci z Bullerbyn''. Tak często czytałam tę książkę, że niektóre fragmenty znałam na pamięć. Lubiłam oczywiście także ,,Anię z Zielonego Wzgórza''.

Marek: Pani Dyrektor, dziękujemy bardzo za rozmowę.

Wychowawca klasy

Renata Cichocka -Tabarkiewicz

Search By Tags
bottom of page