Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie

O programie:

Laboratoria PrzyszÅ‚oÅ›ci to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we wspóÅ‚pracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. NaszÄ… wspólnÄ… misjÄ… jest stworzenie nowoczesnej szkoÅ‚y, w której zajÄ™cia bÄ™dÄ… prowadzone w sposób ciekawy, angażujÄ…cy uczniów oraz sprzyjajÄ…cy odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowaÅ„.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkóÅ‚ podstawowych w budowaniu wÅ›ród uczniów kompetencji przyszÅ‚oÅ›ci z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów PrzyszÅ‚oÅ›ci organy prowadzÄ…ce szkoÅ‚y otrzymaÅ‚y od paÅ„stwa wsparcie finansowe warte ponad miliard zÅ‚otych, dziÄ™ki któremu miliony polskich uczniów bÄ™dÄ… mogÅ‚y uczyć siÄ™ poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejÄ™tnoÅ›ci. Wsparcie bÄ™dzie przekazane jeszcze w 2021 roku w caÅ‚oÅ›ci z góry – bez koniecznoÅ›ci wniesienia wkÅ‚adu wÅ‚asnego.

Laboratoria PrzyszÅ‚oÅ›ci  to  Program skierowany do szkóÅ‚ podstawowych oraz ogólnoksztaÅ‚cÄ…cych szkóÅ‚ artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wÅ›ród uczniów. W ramach Programu szkoÅ‚y otrzymajÄ… od paÅ„stwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbÄ™dnego do rozwoju umiejÄ™tnoÅ›ci praktycznych wÅ›ród dzieci i mÅ‚odzieży.

Kreatywne myÅ›lenie oraz obsÅ‚uga narzÄ™dzi to jedne z podstawowych umiejÄ™tnoÅ›ci decydujÄ…cych o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i spoÅ‚ecznym. Wzrost innowacyjnoÅ›ci oraz rozwój technologiczny spowodowaÅ‚, że umiejÄ™tnoÅ›ci matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii sÄ… dziÅ› ważniejsze niż kiedykolwiek wczeÅ›niej.

W ramach Laboratoriów PrzyszÅ‚oÅ›ci szkoÅ‚y otrzymaÅ‚y wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w ksztaÅ‚towaniu i rozwijaniu umiejÄ™tnoÅ›ci manualnych i technicznych, umiejÄ™tnoÅ›ci samodzielnego i krytycznego myÅ›lenia, zdolnoÅ›ci myÅ›lenia matematycznego oraz umiejÄ™tnoÅ›ci w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespoÅ‚owej, dobrej organizacji i dbania o porzÄ…dek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W programie Laboratoria Przyszłości został zakupiony sprzęt:

Pomoce dydaktyczne do druku 3D

ekoSystem Banach 3D z drukarką 3D i 5-letnim programem wsparcia szkoły

Filamenty do druku 3D

Oprogramowanie 3D

Pracowania obróbki drewna i metalu

Szlifierka stołowa

Imadło ślusarskie z kowadłem

Piła ramowa kątowa ukośnica do drewna/metalu

Wyrzynarka stołowa do drewna

Wiertarka stołowa

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka

Zestawy narzÄ™dzi oraz wkrÄ™taków

Pojemniki warsztatowe

Skrzynki oraz regały narzędziowe

WkrÄ™ty , zszywki oÅ‚ówki , pÄ™dzle farby oraz inne akcesoria warsztatowe

StóÅ‚ warsztatowy/montażowy/stolarski ucznia

Stacja lutownicza

Pracowania kulinarna

Kuchnia Grande - zestaw

regały oraz umeblowanie Grande

Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym

Robot wielofunkcyjny

Mikser, opiekacz, blender
Wózek 3-póÅ‚kowy

Taboret obrotowy

Zestawy garnków oraz patelni

Sztućce, talerze, kubki

Miski, chochle, dozowniki

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png

Pracowania obróbki audio i wideo

Aparat fotograficzny Sony  do wideoblogów

Gimbal oraz statyw do aparatu

Mikrofon kierunkowy oraz mikroport

Zestaw oÅ›wietleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówkÄ…

Laptop DELL Vostro i5 8GB 256SSD

Konsola - mikser dźwięku 8-kanałowy Power Dynamics

Nagłośnienie Power Dynamics subwoofer + 2x kolumna

Zestaw z mikrofonem dynamicznym Vonyx

Sony V43D (MHCV43D) - zestaw audio o dużej mocy

Nauka programowania

Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami UNO Starter Kit

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png

Zajęcia rozwijające "Guzik i Pętelka"

Maszyna do szycia 725S

Szydełka , druty, igły, szpilki, nici

Deska do prasowania

Żelazko

WÅ‚óczki, muliny, koraliki

​

Sprzęt będzie użytkowany m.in. na zajęciach informatycznych , technicznych , zajęciach rozwijających , świetlicowych oraz edukacji wczesnoszkolnej.

​

Koordynatorem projektu jest Pani Marta Kuklińska.