top of page

Zjazd Liderów świetlic MegaMisji

Pierwszy Zjazd Liderów świetlic MegaMisji za nami. Do Warszawy przyjechało prawie 300 Liderów
i Liderek świetlic z całej Polski. W trakcie wydarzenia uczyliśmy się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy. Spotkanie było, też okazją do wymiany doświadczeń oraz wzajemnej motywacji. Były to dni pełne inspiracji, wymiany doświadczeń ale również świetna okazja do nawiązania znajomości pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w realizację programu MegaMisja. Spotkanie sprzyjało wielu rozmowom i spotkaniom, dzięki którym poczuliśmy, że wspólnie tworzymy MegaMisję.

 

                       Nauczyciel świetlicy – Agnieszka Adamowski

MegaMisja

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.
Już od nowego roku szkolnego rozpoczniemy Naszą przygodę z MegaMisją u Nas 

Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

Mistrz Zagadek

Zachęcamy wszystkich uczniów świetlicy szkolnej do wzięcia udziału w projekcie „Majowe zagadki tygodnia”, prowadzonym przez studentkę drugiego roku Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, Marlenę Golonko. Wystarczy odgadnąć cotygodniową zagadkę, czekać do końca maja na wyłonienie Mistrza Zagadek i cieszyć się nagrodą niespodzianką. Zapraszamy i życzymy owocnego główkowania!

Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

Wiosna radosna

Wiosna na dobre zawitała nie tylko w naszych parkach i ogrodach – w świetlicy szkolnej również zaroiło się od dekoracji i pomysłów wiosennych. Kolorowe motyle, promienne słońca , szczypiorek – to tylko część owoców naszej świetlicowej kreatywności.

Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

DSCN2547
DSCN2513
DSCN2509
DSCN1642
DSCN1640

XIV Konkurs Wielkanocny w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie

To kolejna już edycja gminnego plastycznego konkursu wielkanocnego zorganizowanego w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie. W tym roku reprezentowały naszą szkołę dwie bardzo zdolne mistrzynie plastyczne, Izabela Gleba (klasa I c) oraz Dominika Cywińska (klasa V a). Obie uczestniczki spisały się na medal i zostały nagrodzone kreatywnymi upominkami. Radość tworzenia wielkanocnych jajek zaprocentowała pięknymi dziełami.

 

Gratulacje!

Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

DSCN1620
DSCN1618
DSCN1613
DSCN1612
DSCN1603
DSCN1602
DSCN1592

Karnawałowa sesja zdjęciowa

Karnawał to szalony czas na zabawę i rozrywkę! Jedną z nich była sesja zdjęciowa  z własnoręcznie wykonanymi gadżetami w świetlicy szkolnej. Uśmiechy i śmiechy towarzyszyły  nam od pierwszej do ostatniej sekundy.

                                                                              Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

Konkurs świetlicowy – projekt stroju karnawałowego

Nożyczki, klej, ozdoby, świecidełka, stos materiału, burza mózgów – a wszystko po to, by popuścić wodze wyobraźni w ramach konkursu  w świetlicy. A efekty pracy? Zadziwiające i kreatywne. Serdeczne gratulacje zwyciężczyni Zuzannie Bachmura za niesamowity projekt stroju kota.

                                                         Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

Boże Narodzenie

Któż nie kocha Świąt Bożego Narodzenia? Pięknie ozdobionych okien, uroczych choinek i kolorowych kartek. Wdzięczny czas na ożywienie zimowej kreatywności i pomieszczeń w świetlicy.

                                                                           

                                                                              Agnieszka Adamowski – nauczyciel świetlicy

Przybieżeli do Betlejem pasterze … przybieżeli na Plac Ratuszowy w Barczewie i przepięknie udekorowali w radosnym rytmie wyśpiewanych kolęd choinkę. I nawet mróz nie zniechęcił nas do tego wydarzenia, na które czekaliśmy i przygotowywaliśmy się popołudniami
w świetlicy szkolnej. Owoc naszej pracy – cudną choinkę – można było podziwiać wieczorem 16-go grudnia w ramach Wigilii Miejskiej 2015. Dziękujemy naszemu sponsorowi, firmie Kamal, za zakup pięknego drzewka i rozbudzenie naszej fantazji w przygotowywaniu ozdób na nie.

Wesołych Świąt!

Agnieszka Adamowski – Nauczyciel świetlicy

DSCN1563

DSCN1563

DSCN1562

DSCN1562

DSCN1560

DSCN1560

DSCN1559

DSCN1559

DSCN1558

DSCN1558

DSCN1528

DSCN1528

Mikołajkowe pieczenie ciastek

Pracowite elfy również na Mikołajki przygotowały coś wyjątkowego. Pieczołowicie gniotły,  wałkowały i wycinały, aby w końcu cudowny zapach ich wspólnej pracy zagościł w świetlicy szkolnej. Mmmm jakże pysznie smakowały wspólnie upieczone ciasteczka.  Ale po nich pozostały już tylko okruszki.

Agnieszka Adamowski – Nauczyciel świetlicy

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż a w raz z nimi czas na przygotowania. Choinki, światełka i bombki – bez nich Święta straciłyby swój urok. Również w świetlicy gości małymi krokami ten wyjątkowy czas. A piękna bomba stworzona na konkurs w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego to tylko cząstka naszego wkładu w przygotowania do świąt w szkole.

                                                                 

                                                         Agnieszka Adamowski – Nauczyciel świetlicy

DSCN1466
DSCN1463
DSCN1462
DSCN1460
DSCN1459
DSCN1458
DSCN1457
DSCN1456

25 listopada cały świat jest wdzięczny za pluszowego misia – niezastąpiony, ukochany przyjaciel dzieci. Nasze uszyte misie powędrowały do grupy „Wesołych Misi” w Miejskim Przedszkolu w Barczewie, gdzie zostaną sprzedane na grudniowym kiermaszu bożonarodzeniowym. Ale to nie wszystko … uszyć misia, to sztuka - ale odbić go w farbie na kartce papieru, to dopiero zabawa.

 

 

                                               Agnieszka Adamowski – Nauczyciel świetlicy

DSCN1447
DSCN1446
DSCN1439
DSCN1437
DSCN1435
DSCN1434
DSCN1432
DSCN1425
DSCN1408
DSCN1407
DSCN1406
DSCN1405
DSCN1404
DSCN1403
DSCN1396
DSCN1397
DSCN1398
DSCN1402

Tak wyczekiwanego 13-go  listopada ruszyliśmy z pierwszymi zajęciami z cyklu „Wiemy, co jemy?!”. Było pysznie, było zdrowo, było kolorowo. Sale świetlicowe wypełniał aromat świeżo wyciśniętych soków owocowo-warzywnych i uśmiechy na twarzach dzieci, wydających z siebie rozkoszne „Mmmm mniam”. Zabawa „Zgaduj zgadula, co pijesz” podsycała ciekawość smaków a krótkie wykłady o witaminach, ciekawość na zdrowie. Już w grudniu kolejne zajęcia a z nimi kolejna porcja zdrowia.

 

                                                        Agnieszka Adamowski – Nauczyciel świetlicy

bottom of page