SZKOLNA OLIMPIADA„DZIEŃ ZDROWIA”

Dnia 21 marca 2024 r., odbyła się Olimpiada Prozdrowotna. Ma ona na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problemy związane ze zdrowiem publicznym.

Tego dnia klasy IV - VIII brały udział (na swoim poziomie) w:

• Etapie sportowym - turnieju „Rambit” (konkurencje sportowe połączone z konkursem wiedzy o zdrowym stylu życia).

• Etapie zdrowotnym – konkurs „Zdrowo, smacznie, kolorowo”.

• Etap edukacyjny, który został przeprowadzony poza konkursem cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.

Uczniowie mieli możliwość zagrać w meczu uczniowie vs nauczyciele i tworzyli żywe Marzanny.

Wszystkie klasy z bardzo dużym zaangażowaniem podchodziły do wykonywania poszczególnych zadań konkursowych.

Jury w składzie: Jerzy Gugołek, Daniel Szkutnik, Piotr Ferenz, Izabela Tereszko i Elżbieta Liżewska po skrupulatnym zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji wyłoniło następujących laureatów:

• Na poziomie klas IV zwyciężyła klasa IV b uzyskując łączną sumę 25 punktów.

• Na poziomie klas V zwyciężyła klasa V b uzyskując łączną sumę 26 punktów.

• Na poziomie klas VI zwyciężyła klasa VI b uzyskując łączną sumę 24 punktów.

• Na poziomie klas VII zwyciężyła klasa VII b uzyskując łączną sumę 26,5 punktu.

• Na poziomie klas VIII zwyciężyła klasa VIII b uzyskując łączną sumę 29 punktów.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców!!!

Szkolną Olimpiadę „DZIEŃ ZDROWIA” przygotował i sprawnie przeprowadził zespół nauczycieli: Piotr Ferenz, Jerzy Gugołek, Marta Kuklińska, Daniel Szkutnik, Izabela Tereszko, Anna Zientek.

Cele Olimpiady:

• Promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego trybu życia.

• Podkreślenie roli aktywności ruchowej w życiu codziennym.

• Wzbogacenie wiedzy o zdrowym trybie życia.

• Stworzenie atmosfery wspólnej zabawy.

Wszystkie cele zostały osiągnięte.

Opracowała: Anna Zientek