top of page

Wyniki konkursu plastycznego w ramach obchodów "2021 Rok Lema"


W ramach obchodów " 2021 ROK LEMA " uczniowie naszej szkoły bardzo licznie przystąpili

do konkursu plastycznego zorganizowanego pod koniec 2021 roku. Dotyczył on ilustracji cytatu

z książki Stanisława Lema pt.:" Powrót z gwiazd".

Oto wyniki konkursu:

I miejsce:

Marcel Kwiatos z kl.VIIb

II miejsce dla:

Oliwii Jakubaszek z kl.VIIb, Magdaleny Lewandowskiej z kl.VIIb, Bartosza Potyrały z kl.VIa,

Poli Jabłońskiej z kl.VIIb, Kamili Żywickiej z kl.VIIc, Agaty Raczkowskiej z kl.IVb, Mai Piskiej

z kl.VIa, Franciszka Piechowskiego z kl.Va, Joanny Gostkowskiej z kl.VIIa, Leny Jóźwiak z kl.VIa

III miejsce dla:

Karoliny Szejny z kl.Va, Oliwii Kowalskiej z kl.VIIa, Aleksandry Nosewicz z kl.VIIb

Wyróżnienia dla:

Kingi Szczerby z kl.VIIc, Damiana Ciemerycha z kl.VIIb, Magdaleny Rucińskiej z kl.Va, Roksany Kądzieli z kl.VIIa, Dominika Orłowskiego z kl.Va, Amelii Kajetaniak z kl.VIIa, Artura Dubieleckiego

z kl.VIIa, Izabeli Gleby z kl.VIIb, Ignacego Kaczyńskiego z kl.VIIa, Tatiany Marthshevskiej z kl.VIIc, Nikoli Hruszka z kl.IIIa, Nikolii Skażyckiej z kl.VIIb.

Gratulacje!


W ubiegłym roku mogliście oglądać, dzięki Narodowemu Dziedzictwu Kultury, wystawę poświęconą pisarzowi. Korzystać z umieszczonych tam kodów QR, które "przenosiły" Was do audiobooków z książkami pana Stanisława.

Już wkrótce prace plastyczne będą do obejrzenia na stronie internetowej naszej szkoły oraz fejsbooku.


Organizatorka obchodów oraz fanka twórczości Stanisława Lema-Julita Kacprowicz.

Oto cytat:

„Całe popołudnie spędziłem w księgarni. Nie było w niej książek. Nie drukowano ich już od pół wieku bez mała. A tak się na nie cieszyłem, po mikrofilmach, z których składała się biblioteka „Prometeusza”. Nic z tego. Nie można już było szperać po półkach, ważyć w ręce tomów, czuć ich ciężaru zapowiadającego rozmiar lektury. Księgarnia przypominała raczej elektronowe laboratorium. Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było za pomocą optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu. Ale optonów mało używano, jak mi powiedział robot-sprzedawca. Publiczność wolała lektony – czytały głośno, można je było nastawiać na dowolny rodzaj głosu, tempo i modulację. Tylko naukowe publikacje o bardzo małym zasięgu drukowano jeszcze na plastyku imitującym papier. Tak że wszystkie moje zakupy mieściły się w jednej kieszeni, choć było tego prawie trzysta tytułów”. „Powrót z Gwiazd” – S. Lem -1961r

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Search By Tags
bottom of page