top of page

8 LUTEGO 2022 -Dzień Bezpiecznego Internetu

WTOREK, 8 LUTEGO 2022 O 17:00 – 20:00
Konferencja Dzień Bezpiecznego Internetu 2022!

Facebook LiveW tym roku - Dzień Bezpiecznego Internetu - świętujemy podwójnie, bo obchodzimy go w Polsce już po raz osiemnasty! Podczas konferencji będzie można wysłuchać wystąpienia Natalii Hatalskiej, uznanej ekspertki w dziedzinie analizy i prognozowania trendów, która – jak sama o sobie mówi – pomaga zrozumieć przyszłość, aby mogła ona być lepsza. Badaczka tematyki e-uzależnień dr Magdalena Rowicka opowie o profilaktyce nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież, a Joanna Mikusek-Przystajko poruszy temat nowych technologii w szkole i tego, jak je wykorzystywać, aby stały się szansą na rozwój uczniów, a nie stratą czasu. Z kolei Nauczyciel Roku 2021 Dariusz Martynowicz, polonista i wychowawca II klasy liceum, podzieli się swoim doświadczeniem z pracy z młodzieżą w trybie pandemicznym w wystąpieniu: „Relacje w onlajnach, czyli czy i jak budować bezpieczne więzi w klasie czarnych ekranów?”. Ewa Dziemidowicz i Łukasz Wojtasik z FDDS będą mówić o ciałoneutralności, czyli o tym, jak zapobiegać wpływowi nierealistycznych wzorców urody na samoocenę młodych ludzi oraz jak ich wspierać w budowaniu poczucia własnej wartości niezależnego od wyglądu. Wszystko to w kontekście nowej kampanii społecznej FDDS „Ciało nie określa”. Z kolei Ewa Domańska i Martyna Różycka zajmą się problemem sekstingu i sposobom przeciwdziałania temu zjawisku.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu:
  • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci,

  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz

  • promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK serdecznie zapraszają nauczycieli, dyrektorów szkół, edukatorów i rodziców do wspólnego świętowania.


v konferencja na Facebooku na stronie Fundacja Dajmy Dzieciom Siłę lub Polskie Centrum Programu Safer Internet


Szkodliwe_treści_w_internecie_www
.pdf
Pobierz PDF • 2.51MB


Serdecznie zapraszamy
zespół ds. promocji zdrowia


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
Search By Tags
bottom of page