top of page

100 lat Hymnu Warmii

2 czerwca 1920 r. Feliks Nowowiejski przy jechał do Olsztyna na uroczystą wieczornicę, podczas której po raz pierwszy została wykonana pieśń "O Warmio moja miła". Miała ona zachęcać Warmiaków do głosowania za Polską w zbliżającym się plebiscycie.

2 czerwca 2020 r. Olsztyński Chór "Bel Canto" pod dyrekcją prof. Jana Połowianiuka uczcił ten fakt wykonaniem specjalnego koncertu w amfiteatrze olsztyńskim. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w podziękowaniu przekazał chórowi kosz biało-czerwonych róż.

Po koncercie delegacja chóru "Bel Canto" przejechała do Barczewa i kwiaty te złożyła pod pomnikiem Feliksa Nowowiejskiego znajdującym się na placu Szkoły Podstawowej nr 1 jego imienia. Przy pomniku również artyści chóru "Bel Canto" zaśpiewali "Hymn Warmii", który jest oficjalnym hymnem miasta Barczewo.

Liliana Połowianiuk

Search By Tags
bottom of page