top of page

Informacja Dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych w gminie Barczewo


Od 08 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) w związku z planowanym przez szkoły i przedszkola w Gminie Barczewo przystąpieniem do strajku nauczycieli, zmieni się organizacja pracy szkół podstawowych i przedszkoli w następujący sposób: 1. Nauczyciele strajkujący nie będą prowadzić żadnych lekcji ani zajęć z uczniami i wychowankami – będą powstrzymywać się od pracy; 2. Szkoły i przedszkola zapewnią opiekę dla uczniów i wychowanków, których rodzice nie będą mogli z różnych przyczyn pozostawić w domu; 3. W dniach od 10.04 do 12.04 i od 15.04 do 17.04 ze względu na egzaminy gimnazjalne i egzamin ósmoklasistów w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z prawem oświatowym; 4. Dołożymy wszelkich starań, aby egzaminy odbyły się w wyznaczonym terminie i zgodnie z procedurami, jednak nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować;

Od 08 kwietnia uczniowie, którzy nie przyjdą do szkoły będą usprawiedliwieni. Będą mogli też skorzystać z zajęć, które prowadzone będą dla nich w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie.

O ilości osób strajkujących wiadomo będzie 08 kwietnia 2019 roku po godz. 08.00. Jeśli nie dojdzie do strajku, wszystkie zajęcia odbywać się będą według planu.

Search By Tags
bottom of page