top of page

Program "Dziel się uśmiechem"


SP1 Barczewo bierze udział w akcji edukacyjnej w ramach 6. edycji programu „Dziel się uśmiechem”.

Uczniowie naszej szkoły z klas I – VI biorą udział w ogólnopolskim programie „Dziel się uśmiechem”. Celem programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest właściwa pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. W tegorocznej edycji dzieci poznają także tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów. Program „Dziel się uśmiechem” prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Mars Polska, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. W ramach akcji edukacyjnej nauczyciele i wolontariusze PCK prowadzą lekcje wśród 100000 dzieci w wybranych szkołach podstawowych w Polsce, w tym w naszej :), podczas których najmłodsi dowiadują się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Wszystkie dzieci biorące udział w programie oprócz materiałów edukacyjnych (książeczka „Ja i moje zęby” dla dzieci w wieku 6-9 lat oraz zeszyt „Ja i mój uśmiech” dla dzieci w wieku 0-13 lat) otrzymały zestawy do pielęgnacji zębów składające się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem i zapoznania się z zeszytami edukacyjnymi, które Państwa Dziecko otrzymało w ramach zajęć prowadzonych przez nauczycieli oraz do wspólnego wykonywania zaproponowanych ćwiczeń, gier i quizów.

Search By Tags
bottom of page