top of page

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 w Barczewie


Już osiemnasty raz gościnne podwoje Szkoły Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie szeroko otworzyły się dla wszystkich, którzy wraz z uczniami, ich rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły chcieli cieszyć się atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

14 grudnia 2018 roku tradycyjne Spotkanie Bożonarodzeniowe w sali sportowej barczewskiej jedynki swą obecnością uświetniło wielu zacnych gości, m.in. pan Piotr Mostek – wiceburmistrz Barczewa oraz radni powiatowi i miejscy, często wraz z rodzinami.

Na scenie swoim talentem popisywali się uczniowie- od najmłodszych trzy- i czterolatków, poprzez sześciolatki z zerówki aż po ósmoklasistów. W repertuarze były kolędy i pastorałki, przedstawienia o narodzeniu Pańskim oraz pokazy tańca w różnym stylu.

Przy scenie czekał na dzieci w swoim apartamencie święty Mikołaj. Częstował on piernikami i pozował do pamiątkowych fotografii. Na domek Mikołaja nieustannie padał śnieg, który pokrywał białą pierzynką także tych, którzy znajdowali się w pobliżu. Na jednej ze ścian wisiały worki pełne listów do Mikołaja, które napisały dzieci z jedynki. O co w nich prosiły? Nie tylko o zabawki! Pamiętały o rówieśnikach w szpitalach i dzieciach w rejonach świat, gdzie toczą się działania wojenne. Cieszy i napełnia otuchą, że nasze dzieci mają takie złote serca. Przykładowe listy można było przeczytać w najnowszym numerze gazetki szkolnej „Echa Feliksowe”, wręczanej gościom przez uczniów z zespołu redakcyjnego.

Dookoła sali rozstawiono kramiki z ozdobami świątecznymi i prezentami pod choinkę. Wszystko własnoręcznie wykonane przez uczniów i rodziców. W małej salce gimnastycznej zapachem przyciągały pierogi z kapustą i grzybami oraz bigos – specjały ze szkolnej kuchni, natomiast na tzw. łączniku królowały domowe wypieki – dzieła mam i babć naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że osiemnaste Spotkanie Bożonarodzeniowe miało tak rodzinną atmosferę i bogatą oprawę.

SPONSORZY

•Metalowa Spółdzielnia Inwalidów ul. Olsztyńska 14 Barczewo

• Atbs.C

•ABER ul. Sprzętowa 3 Olsztyn

•SKLEP ŻELAZNY Barczewo

•Paweł Komorowski

•Piotr Nowakowski

•Radosław Płochocki

•Multikino Olsztyn

•Zalesie Mazury Active Spa Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy Zalesie S.C Zalesie 12

•Jan Czart

•Belatech

•Styromax

•Styrocraft

•Avanti

•Italpol

•Anko

•Świt

•Jumi

•Mał-pol

•Maxim Ceramics

•Ivory

•Pro-media

Naszej wdzięczności nie wyrażą żadne słowa, dlatego kierujemy w Waszą stronę serdeczne świąteczne uściski.

Search By Tags
bottom of page