top of page

SPRZĄTANIE ŚWIATA 21 września 2018 r. "AKCJA SEGREGACJA"

W piątek 21 września 2018 r. braliśmy udział w międzynarodowej 25 akcji „Sprzątanie świata”, w tym roku pod hasłem „Akcja segregacja. 2 x więcej , 2 x czyściej”.

Celem 25 edycji było wspomożenie segregacji odpadów w gminach. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020, czyli już za niecałe dwa lata, nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych.

W klasach nauczyciele przeprowadzili zajęcia z dziećmi na temat selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci klas młodszych uczyły się jak segregować odpady, do jakiego koloru pojemników wrzucać jakie śmieci, wykonali prace plastyczne o zbieraniu i segregacji odpadów.

Uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami poszli w różne miejsca w Barczewie i okolicy, aby zebrać śmieci. Odpady i śmieci zostały zebrane do worków i ustawione przy miejskich śmietnikach.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Barczewa oraz służbą komunalną nasze miasto i jego okolice stały się czystsze, służby miejskie po zakończonym sprzątaniu zabrały odpady z miejsc zbiórki.

Przez takie akcje nasza świadomość ekologiczna wzrasta, a świat staje się czystszy.

Koordynatorzy akcji: Zofia Głowińska, Jerzy Gugołek

Search By Tags
bottom of page