top of page

„Zdrowo jem, więcej wiem", zimowy etap konkursu.

W marcu klasy IIId i Ia zakończyły drugi, zimowy etap konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem", który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Ochrony Środowiska. W tym etapie poruszono tematykę wpływu soli i cukru na organizm dziecka. Uczestnicy w nieszablonowy sposób zdobywali wiedzę z tego zakresu. Między innymi dzieci udały się do Białej Krainy, gdzie czekała na nich Cukrowa Wróżka, która przeprowadziła je przez nieprzyjazne miejsca, pełne soli i cukru. Aby uczniowie mogli się stamtąd wydostać rozwiązywały zagadki słowne i smakowe, tworzyły zabawne historyjki o owocach, warzywach i ich przewadze nad słodyczami. Dzieci czytały etykiety na opakowaniach po żywności sprawdzając ilość soli i cukru. W czasie zabaw i zajęć ruchowych, prezentacji multimedialnych przekonały się, jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki wpływ ma ruch i ćwiczenia na ogólny rozwój i zdrowie człowieka. Uczniowie klasy IIId wspólnie ze swoimi rodzicami chętnie zaangażowali się w zadanie, którego celem było wymyślenie przepisu na zdrowy słodycz. Pomysłów było wiele, wszystkie prezentujemy na gazetce szkolnej poświęconej projektowi. Dodatkowo trzecioklasiści przygotowali plakat, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawia on ilości cukru, zawarte w popularnych napojach, jego ilość robi wrażenie. Zapraszamy wszystkich do zapoznanie się z naszymi pracami.

Koordynatorami projektu są: Bożena Czech - wychowawca kl. IIId i Jolanta Pawłowiec - wychowawca kl. Ia.

Search By Tags
bottom of page