top of page

Światowy Dzień Matematyki.

Marzec jest miesiącem matematyki, zaś 12 marca obchodzimy Światowy Dzień Matematyki. W tym dniu w naszej szkole również świętowaliśmy z Królową Nauk. Uczniowie klas trzecich odbyli π -podróż, czyli wędrowali śladami liczby π. Mieli do odwiedzenia cztery stanowiska, na których wykonywali własne π - bransoletki, rozwiązywali łamigłówki, układali tangramy tworząc obrazki, kodowali wieże z kolorowych kubeczków. Wszystkie stacje π-podróży cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Uczniowie klas 4-7 również świętowali.

12 marca podczas przerw w naszej szkole działo się niemało. Uczniowie otrzymali mapy, na podstawie których odnajdowali stanowiska z zadaniami do wykonania. Tu również nauka miała formę dobrej zabawy: kolorowe wieże tangramy, zaszyfrowane hasła i łamigłówki nie były dla uczniów problemem. Za każde zadanie dostawali pieczątkę potwierdzającą jego poprawne wykonanie.

Nagrodą gwarantowaną była ocena celująca z matematyki, zaś Ci którym sprzyja los wygrali w losowaniu nagrody rzeczowe. Konkurs cieszył się tak dużym zainteresowanie, że został przedłużony do 13 marca, by wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział.

Organizatorem obchodów Dnia Matematyki była pani Sylwia Fryga nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Barczewie.

Search By Tags
bottom of page