top of page

Drużynowy Wielobój Matematyczny matMASTER

W czwartek 22 lutego w naszej szkole odbył się Drużynowy Wielobój Matematyczny matMASTER, rozegrany na 3 poziomach: klasy IV, klasy V i VI oraz klasy VII. Pomysłodawczynią i organizatorem konkursu jest Pani Sylwia Fryga, nauczyciel matematyki w SP1 w Barczewie.

W wieloboju trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy zmierzyły się w konkurencjach: „Herb drużyny”(szyfrowanie i Tangramy), „Matematyczny labirynt”(przejście labiryntu z wykonywaniem obliczeń pamięciowych), „Matematyczne główkowanie” (rozwiązywanie łamigłówek matematycznych), „Udane zakupy” (oszczędne robienie zakupów) oraz „Be like Masterchef” (interpretacja otrzymanego przepisu na ciasto).

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą. Liczyło się przede wszystkim logiczne myślenie, czytanie ze zrozumieniem i radzenie sobie w sytuacjach z życia codziennego, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Zwycięzcami zostały drużyny z klas: IVd, Vc, VIIb. Pełna klasyfikacja wygląda następująco: - kategoria klasy IV: I miejsce - kl.IVd (Maria Plona, Klaudia Pieczkowska, Angelika Silska), II miejsce - kl. IVc (Alina Pośnik, Emilia Gleba, Anna Dutkiewicz), III miejsce - kl. IVb (Artur Koźbiał, Kacper Kręciewski, Dawid Mikołajski); - kategoria klasy V i VI: I miejsce - kl. Vc (Dawid Pieczkowski, Oliwia Chwała, Maria Kostrubska) II miejsce - kl. Va (Jakub Kwapis, Bartosz Retkiewicz, Wojciech Hemmerling), III miejsce - kl. VIb (Patryk Goworek, Joanna Plona, Aleksander Łukomski); - kategoria klasy VII: I miejsce - kl. VIIb (Eryk Mędrek, Nina Komorowska, Adam Najmowicz), II miejsce - kl. VIId (Kacper Witucki, Konrad Czuba, Oliwier Wójtowicz), III miejsce - kl. VIIa (Natalia Brejta, Wiktoria Sikorska, Adam Sielawa).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Search By Tags
bottom of page