top of page

Sprawozdanie z ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!” realizowanego w I semestrze roku

Uczniowie klasy Ia i IIId przystąpili do ósmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, którego patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda. Zadaniem projektu jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Ma on charakter ogólnopolskich, międzyszkolnych rywalizacji zespołowych. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia niewłaściwe nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Jest realizowany dzięki ścisłej współpracy nauczycieli, dzieci i rodziców. W jesiennym etapie konkursu dzieci dowiedziały się, co należy jeść, a czego unikać żeby odżywianie było zdrowe. Uczyły się brania odpowiedzialności za własne zdrowie. Ważnym celem realizowanego projektu, było także podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Realizację projektu uatrakcyjniły prezentacje multimedialne oraz wystawy tematyczne przygotowane przez uczniów, wspólne zabawy a także inscenizacja artystyczno-muzyczna. W jesiennym etapie maksymalnie można było zdobyć 500 punktów, klasa IIId zdobyła 452,67 punkty, a klasa Ia 410 punktów. Nauczyciele realizujący: Bożena Czech, Jolanta Pawłowiec

Search By Tags
bottom of page