top of page

XVII Spotkanie Bożonarodzeniowe

8 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie odbyło się XVII Spotkanie Bożonarodzeniowe. Magiczne wydarzenie ściągnęło tłumy zainteresowanych. Na świąteczny kiermasz przybyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, burmistrz Barczewa oraz mieszkańcy miasta i okolic.

Na zgromadzonych czekały liczne atrakcje. Czas umilały występy wokalne, muzyczne oraz taneczne. Atmosfera została podgrzana do czerwoności. Chwilę ukojenia można było odnaleźć w śnieżnej Krainie Świętego Mikołaja. Zainteresowani mogli porozmawiać z Mikołajem, zatańczyć z nim oraz uwiecznić chwilę na pamiątkowej fotografii. Na zgłodniałych czekały obfito zastawione stoiska z tradycyjnymi potrawami: bigosem, pierogami, oscypkami oraz domowymi wypiekami. Na świątecznym kiermaszu nie mogło zabraknąć rękodzieła. Do nabycia czekały własnoręcznie zrobione świąteczne dekoracje. Kwintesencją całego spotkania była szopka ze zwierzętami, wokół której mieniły się przystrojone choinki każdej z klas.

Był to niesamowity wieczór, przepojony wzajemną radością i integracją między wszystkimi uczestnikami.

- Monika Karpińska

Search By Tags
bottom of page