top of page

Ślubowanie pierwszoklasistów.

Uczniowie klas pierwszych od początku roku szkolnego uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, aby 20 października 2017 roku złożyć ślubowanie i zostać uczniem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Barczewie. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja auli szkolnej, pełna sala gości to wszystko po to, aby ta ważna uroczystość długo pozostała w ich pamięci.

Dzieci w scenerii jesiennej , w kolorowych biretach na głowach błysnęły wielkim talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód , że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dzieci przechodząc przez ,Bramę mądrości’’ zostały symbolicznie pasowane przez pana Burmistrza i panią Dyrektor słowami ,,Pasuję cię na ucznia’’

Następnie były gratulacje, które złożyli zaproszeni goście , a Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci , przybyli w licznym gronie wręczając dzieciom ,,rożki pełne słodkości’’.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Search By Tags
bottom of page