top of page

Klasa IIId w poszukiwaniu smaków.

W ubiegły wtorek 10 października klasa IIId wzięła udział w warsztatach czekoladowych. Specjalnie dla nas przyjechał do szkoły "Czekoladowy autobus". Dzieci w ramach warsztatów degustowały różne rodzaje czekolady, dowiedziały się, jak powstaje uwielbiany przez wszystkich smakołyk. Największą jednak frajdą było własnoręczne wykonanie czekoladek, które po zapakowaniu w pudełka zabrały ze sobą. Czy udało im się pokazać swoje dzieła rodzicom? Jestem świadkiem, że, nie. Bo któż mógłby się oprzeć takim słodkościom? Całe szczęście dyplomy nie były z czekolady….

Kilka dni później 18 października smakosze z klasy IIId wraz z IIIb udali się do restauracji Sphinx w Olsztynie na warsztaty kulinarne, gdzie pod okiem doświadczonych opiekunów, zgłębiali klasykę kuchni włoskiej a mianowicie wspólnie uczyli się robić pizzę. W trakcie spotkania młodzi kucharze poznali składniki i tajniki rozkręcania ciasta. Potem było… wałkowanie, smarowanie sosem i samodzielne wybieranie i nakładanie ulubionych składników. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie. Było pysznie!

Search By Tags
bottom of page