top of page

TYDZIEŃ DOBRYCH MANIER

W dniach 24 – 28 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie przeprowadzono „Tydzień Dobrych Manier – naukę savoir-vivre’u przez zabawę”.

Tydzień rozpoczął się apelem, podczas którego przedstawiono założenia akcji oraz harmonogram działań. W każdym dniu tygodnia uczniowie realizowali inne zadania. W poniedziałek – tworzyli klasowy plakat n.t. „Dobre maniery nie są mi obce” (I miejsce: kl.VI E). We wtorek – tworzyli profil Kulturalnego Ucznia i wybierali „Ucznia z klasą”. Tego dnia, a był to „Dzień grzeczności i uprzejmości”, uczniowie układali wierszyki, hasła, rymowanki związane z grzecznością, działała również Poczta Uprzejmości – dzięki której przekazywano sobie wzajemnie miłe życzenia.

W środę uczniowie wykonywali „Kulturalne drzewo” (I m. kl. V C i VI C) oraz nominowali 2 uczniów z każdej klasy do tytułu „Króla i Królowej Dobrych Manier”. Nauczyciele zaś głosowali na najbardziej kulturalną klasę (I m. -V B, II m.- V A, III m.- V C). W czwartek „Dzień elegancji” – najbardziej elegancką klasą okazała się kl. V B. W piątek podczas apelu kończącego Tydzień Dobrych Manier zaprezentowano stworzony przez uczniów Kodeks Kulturalnego Ucznia oraz wręczono dyplomy zwycięzcom konkursów. Głównym punktem apelu była koronacja „Króla i Królowej Dobrych Manier” – zostali nimi Patryk Goworek i Wiktoria Wywigacz z klasy V B.

Organizatorką Tygodnia Dobrych Manier była p. Liliana Połowianiuk, która podziękowała wszystkim za udział w Tygodniu Dobrych Manier i przypomniała o stosowaniu zasad savoir-vivre’u na co dzień.

Search By Tags
bottom of page