top of page

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Przed 1 listopada pamiętamy o tych, którzy żyli tu przed nami

Stary cmentarz w Barczewie, to miejsce,które przechowuje pamięć o mieszkańcach Barczewa, którzy żyli tu i pracowali dla dobra naszego miasta na przestrzeni lat. Najstarsze nagrobki na barczewskim cmentarzu sięgają XIX wieku. Choć wiele z nich chyli się ku upadkowi, można jeszcze podziwiać piękne kapliczki grobowe i kute ogrodzenia.

Dbałość i troska o groby jest wyrazem naszego szacunku wobec ludzi i historii, dlatego jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1w Barczewie nie zapomnieli o nawiedzeniu tego miejsca przed świętem Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Zapalili znicze na opuszczonych grobach i wspomnieli w modlitwie o tych, którzy zakończyli ziemską wędrówkę.

Search By Tags
bottom of page