top of page

Wycieczka do Malborka.

Dnia 2.06.2016r wspólnie z klasą II f wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Malborka. Spod szkoły wyruszyliśmy bardzo wcześnie, bo o godzinie siódmej rano. Do Malborka przyjechaliśmy przed godziną dziesiątą. Najpierw nasze panie poszły do kasy kupić bilety, a następnie razem z panem przewodnikiem wyruszyliśmy na zwiedzanie zamku krzyżackiego. Pan przewodnik powiedział nam, ze jest to zamek typu obronnego i składa się aż z trzech zamków: Wysokiego, Średniego i Niskiego i że w każdym z nich będziemy. Widzieliśmy wiele komnat rycerskich, komnatę wielkiego mistrza zakonu, komnatę spotkań mistrza z rycerzami, wielką kuchnię, w której przygotowywano jedzenie dla wszystkich rycerzy zakonnych, a także elementy uzbrojenia rycerzy typu hełmy, kolczugi, różne miecze, które służyły im do obrony. Pan przewodnik zaprowadził nas również do kościoła Najświętszej Marii Panny oraz podziemi zamkowych. Widzieliśmy tam ogromną beczkę do kiszenia kapusty, w której pewnie zmieściłaby się cała nasza klasa. Na dziedzińcu zamku nasze panie zrobiły na pamiątkowe zdjęcie. Po zakończeniu zwiedzania mogliśmy zakupić różne pamiątki. Chłopcy oczywiście kupili sobie miecze i hełmy rycerskie, a dziewczyny toczki z welonem, takie same jakie kiedyś nosiły damy dworu. Następnie pojechaliśmy do Dinoparku, który mieścił się niedaleko zamku. Już na samym początku przywitał nas wielki dinozaur, który biegał po placu. Niektóre dzieci bardzo się go przestraszyły i krzyczały. Po zakupieniu biletów przez nasze panie wyruszyliśmy oglądać smoki i dinozaury, które wyglądały jak prawdziwe. Kiedy mijaliśmy je głośno ryczały i machały głowami i ogonami, a niektóre z nich nawet wypluwały z siebie wodę. Po przejściu ścieżki z gadami poszliśmy do wesołego miasteczka. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Jeździliśmy w parach małymi samochodzikami, strzelaliśmy do celu na strzelnicy laserowej, skakaliśmy na ogromnej trampolinie, wszyscy przeszliśmy też trudną trasę w parku linowym. Przez cała wycieczkę dopisywała nam piękna pogoda. Do domu wróciliśmy oczywiście w dobrych humorach. Wszyscy uważamy tę wycieczkę za bardzo udaną.


Uczniowie klasy II c i II f z wychowawczyniami

E. Juszczyk i E. Liżewską

Search By Tags
bottom of page