top of page

Tajniki pszczelarstwa.

POZNAJEMY TAJNIKI PSZCZELARSTWA

Dnia 13.05.2016r. w czasie koła przyrodniczego prowadzonym przez nauczycielkę przyrody panią Zofię Głowińską, odwiedził nas pan Józef Głowiński. Opowiadał nam o pszczołach, ponieważ jego ulubionym hobby jest pszczelarstwo. Opowiadał jakie występują gatunki pszczół na świecie , ile pszczół jest w rodzinie i co robią pszczoły kiedy czują dym. Na czele rodziny stoi królowa – matka pełniąca funkcje rozrodczą. Zapładniana jest przez trutnie, które po spotkaniu z nią giną. W ulu możemy spotkać pszczoły, które w zależności od wieku pełnią różne funkcje w rodzinie pszczelej. Pszczoły pielęgnujące i karmiące młody czerw, woszczarki, strażniczki oraz pszczoły robotnice, które spotykamy na kwiatach –przynoszą nektar i to jest ostatnia funkcja w ich życiu. Temat był bardzo interesujący. Smutne jest to, że pszczołom przez działalność człowieka grozi wyginięcie. Bardzo dziękujemy panu Józefowi Głowińskiemu za poświęcony nam czas i ciekawe informacje.

Patryk Goworek

z klasy IVB

Search By Tags
bottom of page