top of page

„Wydarzenia  koła historycznego”


Od września, w każdy czwartek spotykamy się w sali 102 na zajęciach koła historycznego. Podczas spotkań dowiadujemy się wielu ważnych i nieznanych nam dotąd informacji dotyczących przeszłości naszego kraju, regionu, tradycjach i zwyczajach oraz postaci z nimi związanych. Mamy okazję przenieść się w tamte czasy i lepiej zrozumieć decyzje wielu ważnych osób.

Nasze spotkania odbywają się nie tylko w klasie lekcyjnej, ale także poza nią. 17 października 2015 r. byliśmy na wycieczce w Olsztynie. O historii miasta , jego zabytkach i słynnych postaciach związanych z tym miastem opowiedziała nam pani przewodnik - Irena Cebulska. Jego główną atrakcją dla nas był kościół pw św. Jakuba oraz zamek Kapituły Warmińskiej gdzie w latach 1516 - 1519 mieszkał i prowadził swoje badania słynny astronom - Mikołaj Kopernik.


Zdjęcia z wycieczki do Olsztyna.


Jednak głównym celem naszych spotkań na kole historycznym jest przygotowywanie się do konkursów.

Zdjęcia z przygotowań do konkursu – wynajęta salka.
Ciężka praca zaowocowała sukcesem naszych kolegów i koleżanki, którzy zostali zakwalifikowani do Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez KO w Olsztynie. Są to: Patryk Goworek – uczeń klasy IV B, Kajetan Łukomski – uczeń klasy VI D oraz Aleksandra Mielniczuk – uczennica klasy VI C.Zdjęcia w olsztyńskiej sali.


Obecnie, jesteśmy na etapie głębszego poznawania historii i ciekawostek o państwach Unii Europejskiej, gdyż w marcu bierzemy udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej.

Dzięki sukcesom naszych kolegów otrzymaliśmy od Rady Rodziców dofinansowanie wycieczki do Wrocławia, która odbyła się w czasie ferii zimowych. Spędziliśmy tam dwa dni, które wykorzystaliśmy na zwiedzaniu ważnych zabytków kultury oraz innych atrakcyjnych miejsc.

Spotkania koła historycznego są dla nas nie tylko nauką, ale również super zabawą.


Uczniowie koła historycznego

Search By Tags
bottom of page