top of page

2 i 3 miejsce w XXIV Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W piątek 11 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie odbyła się XXIV Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK zorganizowana przez Warmińsko- Mazurski Oddział Okręgowy PCK w Olsztynie.

Podczas konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, obejmującego zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii PCK.

Naszą szkołę w Olimpiadzie reprezentowały uczennice działające w Szkolnym Kole PCK - Julia Kujawa i Paulina Budzeńska, laureatki etapu szkolnego, które w etapie rejonowym w kategorii: szkoły podstawowe zajęły kolejno 2 i 3 miejsce. Tym samym zakwalifikowały się do etapu okręgowego (wojewódzkiego) Olimpiady, który odbędzie się w marcu 2016 r.

Uczennice do konkursu przygotowywały się pod okiem opiekuna na zajęciach Szkolnego Koła PCK.


Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia, m.in. przez pogłębianie wiedzy o zagrożeniach zdrowotnych oraz sposobach ochrony zdrowia, a także inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Laureatkom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.Opiekun Szkolnego Koła PCK

Anita Januszewska

Search By Tags
bottom of page