ORLIK VOLLEYMANIA 2015

W dniu 13.05.2015 roku, w Olsztynie, w Gimnazjum nr 3 odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej „Orlik Volleymania”.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące tego dnia zawody zostały przeniesione z murawy boiska trawiastego do hali sportowej. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach w pięciu grupach. Do turnieju zgłosiło się 21 zespołów z 9 szkół podstawowych i 1 klubu: SP Barczewo, SP 1 Dobre Miasto, SP 2 Olsztyn, SP 3 Olsztyn, SP 6 Olsztyn, SP 7 Olsztyn, SP 13 Olsztyn, SP 19 Olsztyn, SP 30 Olsztyn i Kurianvolley. W turnieju udział brali uczniowie z klas VI (rocznik 2002 i młodsi), którzy tworzyli miksty ( 2 dziewczyny i 2 chłopców).

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły:

I zespół: Pola Kraucka, Maja Wysocka, Wiktor Rak, Kacper Żarejko.

II zespół: Maria Rybicka, Martyna Skalska, Damian Ćwiek, Bartosz Sarwa.

III zespół: Nela Adamczyk, Paulina Loewnau, Kacper Moszczyński, Damian Szustak.

z nauczycielem wychowania fizycznego Anną Zientek.

W każdej grupie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do 2 wygranych setów, do 25pkt., tibrek do 15 pkt.

Z jednej grupy awansowały SP Barczewo (1) i SP Barczewo (2).

Zespół III niestety nie wyszedł z grupy.

W I meczu półfinałowym reprezentacja SP Barczewo (1) wygrała z SP nr 30. W II meczu uległa Kurianvolley.

W I meczu półfinałowym reprezentacja SP Barczewo (2) uległa SP nr 30 (1).

Uczniów przygotowała Anna Zientek.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Kurian Volley Olsztyn I

II miejsce Kurian Volley Olsztyn II

III miejsce SP nr 30 Olsztyn

SP Barczewo (1) uplasowało się w pierwszej piątce

SP Barczewo (2) uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

Wszyscy zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom i koszulkę.

Opracowała: Anna Zientek