top of page

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej Szkół Podstawowych w Spręcowie

15 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Spręcowie odbył się XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej Szkół Podstawowych organizowany przez Bank PKO BP S.A. W konkursie wzięło udział dziesięć szkół z naszego województwa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V C: Julia Jóźwiak, Dawid Budzeński i Kajetan Plawgo. W tym roku pytania konkursowe były dość trudne gdyż dotyczyły nie tylko wiedzy ekonomiczno-matematycznej ale wymagały też podstawowej znajomości stanowisk rządowych związanych z ekonomią.

W klasyfilacji grupowej: I miejsce zajęła SP w Wilkowie, II miejsce - SP w Łęgajnach, III miejsce - SP wSpręcowie. Nasza szkoła zajęła V miejsce w klasyfikacji zespołowej, a w klasyfikacji indywidualnej Kajetan Plawgo zajął VI miejsce na trzydzieści możliwych. Gratulujemy.

Gospodarze zatroszczyli się nie tylko o wzorowe przygotowanie konkursu. Czas oczekiwania na wyniki umilały nam pokazy tańca ludowego oraz przedstawienie pt.: "Calineczka". Na koniec odwiedziliśmy drukarnię "Sprencograf", gdzie mogliśmy się zapoznać z różnymi sposobami druku oraz pracą introligatora. Każdy uczeń otrzymał również drobny upominek.

Search By Tags
bottom of page