top of page

Konkurs dla klas I- III, VI- VI, „Wszystkie koty nasze są”

Z okazji przypadającego 17. lutego „Światowego Dnia Kota” w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Barczewie ogłoszony został konkurs czytania ze zrozumieniem dla klas VI-VI pod nazwą „Wszystkie koty nasze są”.

Konkurs polegał na uważnym przeczytaniu gazetki ściennej „Światowy Dzień Kota” oraz prawidłowym wypełnieniu kuponu konkursowego z pytaniami dotyczącymi wiadomości i różnych ciekawostek na temat kotów.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Nagrodzone zostały następujące osoby:

W KATEGORII KLAS IV -VI

I miejsce – Anastazja Górecka kl. V d

II miejsce – Nela Adamczyk kl. IV a, Aleksandra Mielniczuk kl. V c

III miejsce – Patrycja Przychodna kl. V c

Konkurs dla klas I-III, pn.: „Pomóż kotkowi złapać myszkę”

W KATEGORII KLAS I – III,

osobami wyróżnionymi zostali:

Maja Malankowska kl. II a

Mateusz Małż kl. II c

Adrian Bachmura kl. III c

Kamil Czapiewski kl. III b

Emilia Żbikowska kl. I c

Piotr Makrucki kl. II d

Daniel Sztuka kl. II c

Maja Iwanowicz kl. I c

W konkursie wzięło udział 52 osoby.

Konkurs plastyczny pn. „Mój przyjaciel kot” został ogłoszony w klasach I oraz w świetlicy „małej” i „dużej”. Technika prac dowolna. Komisja w składzie p. I. Tereszko, p. J. Gwiazda – Szmit, p. n. Szymczak p. K. Kowalczyk, spośród prac wyłoniła następujących zwycięzców tj.;

Konrad Gorczyk, Maja Wojcieszko, Eliza Lai Dawid Grzejka, Agata Daniłowska kl I a, Zuzanna Łutaj kl. III c

Amelia Kulesza kl. II a

Paulina Klimkiewicz kl. II b

Oliwia Hyrkowska kl. V e

Igor Majewski kl. II a.

Danuta Nadrowska kl. VI c i Martyna Jezierska kl. Ve wykonały formę plastyczna z papieru pt.; „Nasz kumpel”.

Dzieci na zajęciach bibliotecznych ulepiły z gliny koty, które uświetniły wystawkę biblioteczną. Ponadto wykonały gazetkę dla klas IV-VI do konkursu czytania ze zrozumieniem. Pod okiem p. N. Szymczak i p. B. dzieci w różnej formie (plakat, figurka, metoda sznurkowa) wykonały postaci kota.

Wszystkie osoby , które zajęły miejsca lub wyróżnienia w proponowanych konkursach z okazji „Światowego Dnia Kota” otrzymały nagrody rzeczowe i słodkie upominki.

Organizator: Izabela Tereszko

Search By Tags
bottom of page