top of page

Dzień Św. Patryka w naszej szkole


Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień świętego Patryka połączony z Dniem języka angielskiego. Z tej okazji odbyły się apele dla klas I - III i IV - VI. Dzieci zapoznały się z kulturą irlandzką oraz brały udział w Quizie tematycznym. Pierwsze miejsce zdobyły klasy III a i VI c. Dzieci bardzo licznie i chętnie brały udział w "shamrock hunt" czyli poszukiwaniach koniczynek. Najszybciej wszystkie koniczynki odnalazł, a tym samym zwyciężył Michał Arciszewski z kl. VI a. Młodsze i starsze dzieci próbowały swoich sił w tańcu irlandzkim. Wszyscy tańczyli fantastycznie. Razem odśpiewaliśmy "Kocham Cię jak Irlandię" przy akompaniamencie Kacpra Kowalskiego z V a, który zagrał nam na gitarze. Gościliśmy także pana Jeffrey'a Taylor który zagrał specjalnie dla nas mini koncert. I pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy irlandczykami w dniu świętego Patryka.

Search By Tags
bottom of page