top of page

Spotkanie Bożonarodzeniowe 2014

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Barczewie odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe zorganizowane tradycyjnie we współpracy szkoły z rodzicami uczniów. Podczas uroczystości uczniowie przedstawiali jasełka, śpiewali kolędy, zaprezentowali grę na instrumentach muzycznych, popisy taneczne. Występy uczniów zostały przygotowane przy udziale nauczycieli naszej szkoły, instruktorów z Centrum Kultury i Promocji Gminy w Barczewie, Centrum Tańca Wasilewski – Felska, Powiatowej Szkoły Muzycznej oddział w Barczewie. Popisom uczniów towarzyszył świąteczny kiermasz. Każda klasa wystawiała stoiska, na których można było znaleźć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, stroiki, przetwory własnej roboty, serwetki, pocztówki, a także przeróżne figurki.

Zapachami przyciągało tez stoisko z potrawami przygotowanymi przez panie kucharki z naszej szkoły – aromatyczny bigos oraz smakowite pierogi z kapustą i z grzybami.

Część artystyczną imprezy szkolnej poprowadził pan Jerzy Gugołek, natomiast pani Kamila Iwanowicz promowała stoisko sponsorów. Oboje koordynowali prace związane z przygotowaniem całości imprezy.

Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością: pan Lech Jan Nitkowski – burmistrz Barczewa, pan Dariusz Jasiński – zastępca burmistrza oraz pan Andrzej Maciejewski - przewodniczący Rady Miejskiej oraz inni zacni goście; dyrektorzy placówek, przedstawiciele przedsiębiorstw, rodzice uczniów, ciocie, wujkowie, babcie, dziadkowie, absolwenci, itd. którym tradycyjnie pani Jolanta Pastuszenko dyrektor naszej szkoły złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Spotkanie w naszej szkole zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, rodziców, instytucji współpracujących, a także sponsorów.

Dziękujemy wszystkim, a w szczególności:

- Centrum Kultury i Promocji Gminy Barczewo,

- Zalesie Activ Mazury,

- Metalowej Spółdzielnia Inwalidów w Barczewie

- Primavera Furniture,

- „Olbud – Bis” Barczewo,

- Nadleśnictwo Wipsowo,

- Polsko – Niemieckie Centrum Młodzieży w Olsztynie,

- Stary Folwark w Tumianach,

- Zakład Fryzjerski „Ola”,

- Togaczyńska Magdalena i Dubiecki Jan.

Spotkanie Bożonarodzeniowe, jak co roku pozwoliło nam na wspólną zabawę w świątecznej atmosferze. Dzięki licznemu przybyciu zaproszonych gości – naszej szkole udało się zebrać 10 200 złotych. Kwota, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ta zostanie przeznaczona na doposażenie szkolnego placu zabaw.

Elżbieta Leszczyńska

Galeria zdjęć ze Sptkania Bożonarodzeniowego 2014 na naszym profilu na facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.742219409188276.1073741898.188239647919591&type=1

Jerzy Gugołek

aukcja BN.jpg

Search By Tags
bottom of page