top of page

Największa akcja rejestracji w historii Fundacji DKMS Polska

Informacja Prasowa

Największa akcja rejestracji w historii Fundacji DKMS Polska

dawcy logo.jpg

W dniach 14 - 16 listopada 2014 w Olsztynie Fundacja DKMS Polska wraz z bliskimi Krzysztofa i Grzegorza, a także bezinteresownymi mieszkańcami miasta i okolic, rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Z pozoru normalna inicjatywa społeczna przerodziła się w wydarzenie na skalę kraju. Wielotygodniowe działania dziesiątek osób, którym przyświecała jedna idea: ZNALEŹĆ DAWCÓW DLA KRZYSZTOFA, GRZEGORZA I INNYCH potrzebujących pomocy pacjentów, zaowocowały rejestracją ponad 3300 nowych dawców. Tym samym Dzień Dawcy w Olsztynie to największa akcja rejestracji potencjalnych dawców w historii Fundacji DKMS Polska. Sukces, jaki odnieśli organizatorzy, uruchomił lawinę dalszych działań, których efekty dopiero poznamy.

Jeżeli nie mogłeś być na akcji, a chcesz się zarejestrować, możesz zamówić pakiet rejestracyjny na stronie www.dkms.pl

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia.

Potencjalny dawca nie ponosi kosztów rejestracji, pokrywa je (250 zł) Fundacja DKMS Polska. Jeśli jednak chcesz wesprzeć te działania, możesz przekazać darowiznę na nr konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 585 000 (październik 2014) potencjalnych dawców szpiku, a już 1 520 (październik 2014) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

dawcy1.jpg
dawcy2.jpg

Search By Tags
bottom of page